Listopad 2010

Dorost 26.11 2010

28. listopadu 2010 v 21:02 | Marťa |  život našeho dorostu
Kamča mě poprosila, abych napsala, co se dělo na dorostu. Snažím se toho ujmout co nejlépe, ale netuším, jestli se to povede. Náš počítač teď totiž provokuje a internet funguje, jenom když se mu domluvá a já tudíž nemám jistotu, že v kritické chvíly nespadne a všechno bude pryč.
         Sešli sme se  přibližně v 17, i když Kamča s míšou přijeli mnohem později a taky brzy odjely :). Měli sme povídání o Přísloví 6+7( no, kolik to je dohromady?:)) a rozdělili sme si role na naší hru na Vánoce. Uvidíme, co z toho vyleze. mezitím venku ještě trochu sněžilo, takže se nám moc domů nechtělo a radši sme dělali koule a házeli. Taky to začalo pěkně klouzat, což bylo nepříjemné hlavně pro auta z dílny naproti CB. Teď se ale loučím a doufám, že mi tenhle kraťoučkej text náš počítač sežere.

dorost 12.11. a malé info k Vánocům

14. listopadu 2010 v 12:53 | Kamča |  život našeho dorostu
Včerejší dorost se povedl. Po delší době jsme zase byli klidní. Nejspíš za to mohly vážné věci, které se kolem nás dějí. Proto bychom teď chtěli našeho Tatínka prosit a pokoj do srdcí nás všech. Kika je zase v nemocnici, tak i za moudrost pro doktory a za to aby jí Pán posilnil a dal jí novou sílu a chuť prát se se vším co na ní útočí. A ještě jeden vážný námět k modlitbám a to za lidi, kteří ztratili své blízké... za jejich posilnění i zabezpečení ... nikdo z nás nedokáže pochopit smrt, je to otřesná událost když je někdo vyrván z našeho okolí....můžeme se jen ptát proč a jaký má teď Pán plán. A k tomu ještě přidávám za lidi, kteří jednají s pozůstalými nebo nevěřícími... i oni potřebují sílu, odvahu, moudrost a touhu jednat správně.
     Míša si pro nás připravila výklad Přísloví 5. Tenhle oddíl je o nevěře a to jak k lidem tak Bohu, mimochodem je u Vás Bůh opravdu na prvním místě? nedáváte přednost škole, kámošům nebo něčemu úplně jinému?
     Následovalo několik her a pak Timek přišel s tím že ,,Vánoce se blíží" ! =D. Takže, teď vám vysvětlím co se dělo (nebo spíše co se dít bude), aby drazí chybějící dorostenci měli přehled =). Na letošní Vánoce se plánuje scénka s názvem ,,Plíživé mokasíny a Vánoce" (teda to je takovej přibližnej název, moje paměť prostě nějak už neslouží). Budeme hrát tu poslední neděli před Vánocema, což znamená 19.posince. Zbývají nám jen 2 zkoušky ! Jedna příští dorost, kde se na tom nějak přesně shodneme, a další pak (POZOR!) bude víkendovka (myslím že 10.prosince) a to už bude generálka ! Obsah hry tu záměrně nesděluji, to aby se publikum mělo na co těšit, ale pokud nějaký dorostenec chyběl klidně mi napište a já vám to objasním =). To je prozatím vše.

Vaše Kamča =)

K čemu je tahle rubrika?

14. listopadu 2010 v 12:53 | Kamča |  život našeho dorostu
Takže v týhle rubrice budeme (pokud možno pravidelně) psát jakýs takýs zápisy z dorostů a našich akcí. Je to kvůli chybějícím dorosťákům, ale i nám abychom si jednou vzpomněli co se vlastně dělo. Samozřejmě může nakouknout i veřejnost. Takže vyzývam všechny dorosťáky - pište, piště, pište ! A jak teda ten zápis má vypadat? To necham naprosto na Vás, můžou to být Vaše zamyšlení na téma vyučováním z dorostu, nebo třeba popsání toho co se na dorostu dělo. Můžete sem přidat i svoje prosby za modlitby, nezůstanou nepovšimnuty. jak říkám, je to na vás a budeme vděční za každý Váš postřeh, názor, nebo i komentář. Tak zatím ahojky.

Vaše Kamča =)

TeenStreet 2010 !

7. listopadu 2010 v 20:04 | Kamča a Mik |  život a víra
chvály na TS =)

Ahoj, chceme se s vámi podělit o týden, který jsme prožili s naším Pánem - Ježíšem Kristem.
Tyto prázdniny jsme se ve dnech 29.7. - 4.8. zúčastnili mezinárodní konference mladých křesťanů - Teenstreetu v německém Oldenburgu! Na celé akci bylo asi 3500 lidí z 18 zemí (např. Korea, Egypt, Francie, Faerské ostrovy…) včetně servis týmu. Z České Republiky nás však vyrazilo pouze 11, takže nám na cestu stačila 2 auta, ale i to mělo své výhody.
Co se děje na Teenstreetu?
Den začíná snídaní ve velké hale. Je tam najednou 2000lidí, takže někdy bývá problém dostat se k volnému stolu, ale snídat můžete s kýmkoliv a máte možnost neustále procvičovat svoje znalosti jazyků
Pak následuje hlavní program dne - vyučování v ještě větší hale, kde jsou najednou všichni účastníci - tedy teenageři od 13ti do 17ti let. Vyučování probíhá v angličtině a je ihned překládáno do němčiny a pomocí sluchátek také do všech ostatních jazyků.
            Po hlavním programu následuje možná to nejdůležitější - vyučování v malých skupinkách. Mladí jsou rozdělení do malých skupinek, které vede tzv. coach. Nejprve se skupinka zamýšlí nad vyučováním z hlavního programu a poté už se s pomocí průvodce Teenstreetem zamýšlejí nad spoustou dalších otázek, modlí se, sdílí se atd. Tento rok byl hlavním tématem Žalm 23 a spolu s ním král David a pro nás oba bylo vyučování velmi silné a osobní. Měli jsme možnost poznat Ježíše blíže, než kdy předtím. Škoda jen, že nás bylo tak málo - ve skupince kluků jsme byli 3 včetně coache a holky byly dokonce jen 2 (Kamča a coach), ale na druhou stranu jsme na sebe měli čas a mohli jsme se opravdu dobře poznat.
Dopolední program ve skupinkách obsahuje také jednu krásnou věc - tzv. Shhh time - tedy čas ztišení. Je to vymezená čtvrthodina, kdy musí být všichni povinně tiše - nejlépe je se v této čtvrthodině ztišit před Bohem, uklidnit mysl a zabývat se např. pozorováním oblohy, svalů na vlastní ruce, květiny, brouka, zkoumáním různých materiálů zblízka atd. Navíc si v tu dobu prostě oddechnete od všudypřítomného hluku.
            Po skupinkách je oběd, po obědě volný čas. Volný čas si každý vyplňuje sám a na výběr má od odpočinku, přes sport (fotbal, volejbal, basket, lezení na stěnu…) po různé workshopy (gospel, africké vaření, tanec…), semináře (Jak efektivně studovat Bibli/evangelizovat/chválit atd…) a chatroomy (diskusní kluby).
            Následuje večeře a další program ve skupinkách. Po té se všichni opět sejdou ve velké hale, ale tentokrát na chvály a musíme říct, že vidět 2500 křesťanů jak zvedají ruce, tančí a chválí Boha je něco úžasného. Boží přítomnost by se dala krájet, skvělá příležitost pro modlitby (jsou přítomní lidé z týmu, kteří se s vámi pomodlí za co chcete), vyznávání se Pánu, naslouchání…
            Po chvalách je volný čas, kdy jsou otevřené různé kavárny, fastfood, můžete objevit skrytý talent pro umění v Art Zone (místo tvoření) atd.
Večerka je ve 23:55 a musíme podotknout, že bez špuntů do uší bychom asi neusnuli.
Co říci závěrem? Nevěděli jsme co od Teenstreetu očekávat, ale oba jsme z něj byli nakonec nadšení i přes různé věci, které se vám nelíbí na ostatních lidech (např. tančení na dřevěné podlaze u vaší hlavy, když už byste rádi spali…) Na Teenstreet jsme jeli kvůli Pánu a Pán s námi byl jako nikdy předtím. V tom je síla Teenstreetu. Je tam spousta lidí, ale ve skutečnosti jste tam jen vy a Ježíš Kristus. Chceme vás poprosit o modlitby za nás - aby nám vydrželo nadšení a hlad po Boží blízkosti, aby v nás Duch Svatý přebýval a taky aby na příští Teenstreet jelo více lidí, protože to opravdu stojí za to ! Takže mládežníci, berte to jako výzvu od nás dvou a šetřete na příští Teenstreet, protože to může změnit celý váš život.

S pozdravem a přáním pokoje - Mik a Kamča Minářovi


                                                                                     (článek určen k vydání v časopisu Echo)

Malé info =)

6. listopadu 2010 v 14:21 | Kamča |  zprávy a zprávičky
Tak se mi zdá, že náš dorosťácký blog s aktivitou opět nějak pokulhává Proto jsem se rozhodla napsat menší info o naší činnosti pro členy i nečleny.
Přišel nový školní rok a sním i nový dorosťácký rok. Do našeho malého spolča přibyla Bětka s Benem z rodiny Férových, za což sme opravdu rádi . Jiní staří známí členové odešli na vyšší úroveň, ale i když nám chybí, duchovní růst jim z celého srdce přejeme. Takže se nás nakonec schází kolem 15 (Marťa, Janča, Jorda, Kamča, Bětka, Káťa, Jára, Matouš, Ben, Kuba, Pepa a příležitostně Honza; a pak samzřejmě naše osvědčená trojka - Míša, Timek a Pavlínka (no někdy ještě s Gábinkou )...snad sem nikoho nevynechala).
Každý rok jsou dorosty připravovány na určité téma, loňský rok jsme zjistili co potřebujeme, abychom se stali božími vojáky, letos jsme se pustili do zkoumání biblické knihy - Přísloví. Taky bych chtěla zmínit, že Jára co by vedoucí chval, je dorost od dorostu lepším kytaristou a je radost si s ním zazpívat . Oslavili jsem již několik narozenin a dorty od Pavlínky, byli jako obvykle neodolatelné, výtečné... no prostě mňamkózní . Jára s Jordou došli mazáckého věku a jsou  teď  napůl dorostenci a napůl mládežníci. 
Já (Kamča) a Jára, letos skončíme devítku a tak přetrvává naše prosba o modlitbu za moudrost při zvolení budoucího studia. Marti noha se dle mého soudu pěkně hojí (Marťa zase skáče a pumůže, kde může), takže i tady bych chtěla poděkovat všem kdo přispěli modlitbou nebo vlídným slovem. Už se všichni těšíme až jí vyndaj šroubek z kotníku, a hlavně až jí to opravdu nebude ani trošičku bolet.
    Čas hrozně letí a za chvíli už tu máme opět Vánoce, kdoví třeba dáme dohromady zase nějakou scénku nebo pár koled . Kromě toho nás ještě (doufám) čeká pár víkendovek a nějaký ten výlet, nebo soutěž - jako např. Biblická stezka.
   Omlouvám se, mé info není zrovna uspořádané, ale myslím, že to nevadí. Pokud tam něco chybí, doplňte mě a pokud je tam něco s čím nesouhlasíte klidně mě opravte.  Chtěla jsem vás touhle cestou jenom znovu povzbudit k přidávání příspěvků - zpráv, úvah, proseb, videíí nebo čehokoli jiného co vás napadne. Ať to nevypadá, že je u nás na dorostě nuda =D.

S úsměvem Vaše Kamča