TeenStreet 2010 !

7. listopadu 2010 v 20:04 | Kamča a Mik |  život a víra
chvály na TS =)

Ahoj, chceme se s vámi podělit o týden, který jsme prožili s naším Pánem - Ježíšem Kristem.
Tyto prázdniny jsme se ve dnech 29.7. - 4.8. zúčastnili mezinárodní konference mladých křesťanů - Teenstreetu v německém Oldenburgu! Na celé akci bylo asi 3500 lidí z 18 zemí (např. Korea, Egypt, Francie, Faerské ostrovy…) včetně servis týmu. Z České Republiky nás však vyrazilo pouze 11, takže nám na cestu stačila 2 auta, ale i to mělo své výhody.
Co se děje na Teenstreetu?
Den začíná snídaní ve velké hale. Je tam najednou 2000lidí, takže někdy bývá problém dostat se k volnému stolu, ale snídat můžete s kýmkoliv a máte možnost neustále procvičovat svoje znalosti jazyků
Pak následuje hlavní program dne - vyučování v ještě větší hale, kde jsou najednou všichni účastníci - tedy teenageři od 13ti do 17ti let. Vyučování probíhá v angličtině a je ihned překládáno do němčiny a pomocí sluchátek také do všech ostatních jazyků.
            Po hlavním programu následuje možná to nejdůležitější - vyučování v malých skupinkách. Mladí jsou rozdělení do malých skupinek, které vede tzv. coach. Nejprve se skupinka zamýšlí nad vyučováním z hlavního programu a poté už se s pomocí průvodce Teenstreetem zamýšlejí nad spoustou dalších otázek, modlí se, sdílí se atd. Tento rok byl hlavním tématem Žalm 23 a spolu s ním král David a pro nás oba bylo vyučování velmi silné a osobní. Měli jsme možnost poznat Ježíše blíže, než kdy předtím. Škoda jen, že nás bylo tak málo - ve skupince kluků jsme byli 3 včetně coache a holky byly dokonce jen 2 (Kamča a coach), ale na druhou stranu jsme na sebe měli čas a mohli jsme se opravdu dobře poznat.
Dopolední program ve skupinkách obsahuje také jednu krásnou věc - tzv. Shhh time - tedy čas ztišení. Je to vymezená čtvrthodina, kdy musí být všichni povinně tiše - nejlépe je se v této čtvrthodině ztišit před Bohem, uklidnit mysl a zabývat se např. pozorováním oblohy, svalů na vlastní ruce, květiny, brouka, zkoumáním různých materiálů zblízka atd. Navíc si v tu dobu prostě oddechnete od všudypřítomného hluku.
            Po skupinkách je oběd, po obědě volný čas. Volný čas si každý vyplňuje sám a na výběr má od odpočinku, přes sport (fotbal, volejbal, basket, lezení na stěnu…) po různé workshopy (gospel, africké vaření, tanec…), semináře (Jak efektivně studovat Bibli/evangelizovat/chválit atd…) a chatroomy (diskusní kluby).
            Následuje večeře a další program ve skupinkách. Po té se všichni opět sejdou ve velké hale, ale tentokrát na chvály a musíme říct, že vidět 2500 křesťanů jak zvedají ruce, tančí a chválí Boha je něco úžasného. Boží přítomnost by se dala krájet, skvělá příležitost pro modlitby (jsou přítomní lidé z týmu, kteří se s vámi pomodlí za co chcete), vyznávání se Pánu, naslouchání…
            Po chvalách je volný čas, kdy jsou otevřené různé kavárny, fastfood, můžete objevit skrytý talent pro umění v Art Zone (místo tvoření) atd.
Večerka je ve 23:55 a musíme podotknout, že bez špuntů do uší bychom asi neusnuli.
Co říci závěrem? Nevěděli jsme co od Teenstreetu očekávat, ale oba jsme z něj byli nakonec nadšení i přes různé věci, které se vám nelíbí na ostatních lidech (např. tančení na dřevěné podlaze u vaší hlavy, když už byste rádi spali…) Na Teenstreet jsme jeli kvůli Pánu a Pán s námi byl jako nikdy předtím. V tom je síla Teenstreetu. Je tam spousta lidí, ale ve skutečnosti jste tam jen vy a Ježíš Kristus. Chceme vás poprosit o modlitby za nás - aby nám vydrželo nadšení a hlad po Boží blízkosti, aby v nás Duch Svatý přebýval a taky aby na příští Teenstreet jelo více lidí, protože to opravdu stojí za to ! Takže mládežníci, berte to jako výzvu od nás dvou a šetřete na příští Teenstreet, protože to může změnit celý váš život.

S pozdravem a přáním pokoje - Mik a Kamča Minářovi


                                                                                     (článek určen k vydání v časopisu Echo)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama