Únor 2011

dorost 18.2. 2011 aneb jak to vidí Jára

26. února 2011 v 13:21 | Jára |  život našeho dorostu
Kamča mě požádala abych napsal něco o našem posledním dorostu který se konal 18.února 2011. Dalo by se říct že se tento dorost podobal těm ostatním, když jsme se všichni sešli (tentokráte ne úplně v plném počtu) tak jsme si na úvod trošku zachválili. Poté co jsme si hezky zazpívali přišli na řadu modlitby za nemocné za různé problémy a vlastně za vše co jsme měli na srdci. Dále následoval nejdůležitější bod celého setkání, aneb program. Tentokráte ho měl připraven Timek. Rozebírali jsme společně Přísloví konkrétně jedenáctou kapitolu. Po programu ,při kterém jsme se dozvěděli spoustu informací a i jsme se občas zasmáli, následovali hry. Nakonec jsme si zazpívali rozloučili se a odešli do svých domovů.
(Jára)

Veselá Zubatá a Poletíme?

26. února 2011 v 12:22 | Kamča |  křesťanská hudba
Tak nevim nevim jestli to zařadit mezi křesťanskou hudbu. Je fakt, že některé texty asi ano =). Ačkoli spíš bych řekla, že je to hudba oblíbená křesťany (minimálně našim dorostem a mládeží =D). V obou kapelách figuruje Rudolf Brančovský. A jaký to je žánr ? no těžko říct, tipuju to na něco mezi rockem punkem a folkem... často je slyšet banjo a různé jiné zvuky =D Doufam, že někdo z milovníků téhle kapely článek ještě doplní nebo zpřesní! Co se týče mě tak oje oblíbené písničky jsou od VZ Hady, Mo, Svatozář, Na brněnský přehradě, Svět je v polích a nejradši mam písničku Řekni mi a od Poletíme ma ráda např. Sleduj víc mraky, Mám depresi rád a . No tak upřímně, tyhlety kapely sou malinko bláznivější =D myslim že nejt Járy a Pavla, který je u nás pořád zpívali tak na tyhle kapely vůbec nenatrefim. A nevzpomenout si na to jak jje Pavel s Járou pořád, pořád a pořád zpívali, snad by se mi ty písničky ani tolik nelíbily =D
tak tady sou odkazy na jejich stránky, kde najdete i mp3jky a texty písniček ;-)

http://www.veselazubata.cz/veselazubata/


http://www.poletime.info/poletime/

Sandi Thom

25. února 2011 v 20:07 | Kamča |  křesťanská hudba
Sandi Thom je hodně charakterní zpěvačka. Její hudba je něco jako mix country, rocku a popu. Záleží na tom na jakoupísničku zrovna natrefíte. Je to živější energická hudba... a já jí mam fakt ráda =D 1. písnička kterou sem od ní slyšela byla I wish a was a punkrocker, a od tý doby no co vám budu povídat =D Tady je pár tipů na její písničky:

a ještě:
http://www.youtube.com/watch?v=NiaMvdceCCI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=yInfCKRNITQ&feature=related

Britt Nicole

25. února 2011 v 20:01 | Kamča |  křesťanská hudba
Britt Nicole mam ráda kvůli textum a taky mi sedí styl. Jo klidně mě odsuďte zato, že mam ráda popík, ale někdo z tý naší skupiny kde sou všichni buď na Poletíme a Veselou zubatou nebo metal nebo na starší písně zákonitě už musel vybočit ;-)
Takže od Britt Nicole mam ráda Set the worl on fire, When she cries, Walk on water, Feel the light, Safe ... a mohla bych jmenovat dál a dál =) Takže tady je pár odkazů:

Casting crowns

25. února 2011 v 19:50 | Kamča |  křesťanská hudba
Skupina Casting Crowns ... tak tahle skkupina je asi moje nejoblíbenější, hraje něco mezi rockem a popem a má nádherný texty, doporučuju písničky jako např. Praise you in this storm, Voice of truth, Set me free, Every man nebo East to west a samozřejmě spoustu dalších. TYhle písničky (nebo spíš jejich biblický obsah =)) mi často pomohli ve složitých situacích. Takže tady je malá ochutnávka:

dorost 4.2. 2011 aneb pěkná kecárna =)

23. února 2011 v 19:06 | Kamča |  život našeho dorostu
Tak v pondělí sme dostali vysvíko a místo toho aby nám dali aspoň měsíční (zajisté zasloužené) prázdniny, dočkali sme se jen volného pátku.... který vlastně až tak volný nebyl =). Já sama sem ho měla ještě nabytější než normální dny. Ačkoli nakonec můžeme být rádi, že nějaké prázdniny vůbec byli =D. Vzhledem ktomu, že měli všichni prázdniny (teda krom vedoucích) se nás na dorostu sešla pěkná horda. Dokonce sme po dlouhý době zahlídli i Honzu Fialů (alias mowku). Musím se přiznat, že si toho moc nepamatuju, a že sem se dost v průběhu bavila. A tak vám povim jen pár věcí co a jak se dělo =). Po úvodní modlitbě nám Míša pustila krátký filmík o chlapíkovi, který rozdával úsměv. je to zajímavý snímek a stojí za shlédnutí a zamyšlení (kdyžtak přikládam odkaz na uložto, pro ty co se chtěj podívat znovu http://www.uloz.to/5591146/validation-cz-sub-avi ;-)) . Pak sme měli slovo od Tima na Přísloví 10. Dostali sme papíry s Příslobím 10, zatrhávali sme tam různá slova a přemýšleli o jejich významu (myslím že vtšinou sme hledali výrazy jako ústa, rty atd.). Potom sme popřáli klučinovi (u kterého ani nevím jak sejmenuje) k narozeninám. A pak sme šli hrát nervíky (které sme nehráli minimálně 2 roky) =D ! Nervíky nám každou chvíli praskaly a tak musela Míša stále navazovat ;-). Hru sme několikrát ztížili a nakonec vydrželi jwen ty nejvytrvalejší, kteří hráli třeba s dvěma nervíky najednou... ostatní se mezitim vrhli na Káti buchtu (která byla opravdu mňamkózní ;-)) a pak se jako obvykle povídalo a povídalo, ale moc sme toho nestihli napovídat, protože (a já nechápu jaktože vždycky tak rychle uteče) už bylo spoustu hodin, achjo. No a na závěr rada, pokud se někdy dostanete na zadní sedadlo mezi kluky Fialů nikdy, ale opravdu nikdy jim nepřipomínejte sqirk =D.
Mějte se co nejlepšejc, Vaše Kamča

21.1. aneb úcta k Hospodinu a tvarohový dort

22. února 2011 v 21:50 | Kamča |  život našeho dorostu
Tohle byl dorost, kdy se mnou jel malej jirka Žigů. Když nás Míša odvezla z Ptček do Husince, tak sme se ani neohřáli neboť Pavlínka měla naplánovanou hru venku. Na zahradě byla utvořená velká tabulka s čísly ve sněhu. My jsme se rozdělili na skupiny a snažili se trefit sněhovými koulemi do určitých čísel. Za správné trefy jsme dostávali lístečky buď se zlatým nebo se stříbrným písmem. V teple presbyterny jsme pak sze zlatých lístků sepsali boží vlastnosti a ze stříbrných vlastnosti lidské ( sou to 2velké plakáty a pokud budete chtít, ůžete si je prohlédnout na nástěnceúsíti =)) Pavlínka pak pro nás měla slovo týkající se úcty k Hospodinu. Bible se o bázni a úctě k Hospodinu zmiňuje mnohokrát. A když sem se já sama zamyslela na d tím jak s Bohem vlastně jednám... no upřímně zrovna uctivé to není... Bible nám říká, že ,,Klíčem k moudrosti je úcta k Hospodinu, v poznání svatého je rozumnost." ,,Netuší hňup, že podsvětí jej čeká: v pekelné jámě jsou ti, jež pozvala!"(Přísloví 9: 10,18) ...Jinak řečeno kdo je neuctivý k Bohu je hňup a špatně to s ním dopadne. Měli bychom se každý zamyslet co úcta a bázeň vlastně znamenají, a zda-li sme ochotní, zda-li nám to zato stojí jí Hospodinu prokazovat. .... Tak a po programu? Pavlínka přinesla nádhernej, úžasnej, bezvadnej a ještě ktomu tvarohove a ovocnej dort, na kterym sem si všichni řádně pochutnali =) ! opravdu si říkam, že by se jako cukrářka mohla živit =). nakonec sme si zahráli hru Uno (která teda neni moje silná stránka =D) a mezitím dorazila Jorda s Marťou. Když sme umyli nádobí, vyrazili sme na cestu k domovu. Jirka v autě usnul, ani se mu nedivím, byl to náročný den. =)
Zatím pa, Vaše Kamča =)

7.1. aneb kde ty dorostenci jsou? ...

22. února 2011 v 21:13 | Kamča |  život našeho dorostu
Teda povim vám z tohohle dorostu sem byla celkem nervózní =) Kromě toho, že ten den mi bylo 15, a že měl se mnou poprvé jet Jirka za kterýho bych už byla právně odpovědná (netvrdim, že sem měla v úmyslu chovat se k němu nějak proti zákonu ;-)) Sem ještě zjistila že Míša je někde pryč, a vlastně sem ani pořádně netušila jak se na ten dorost dostanu. No musim uznat, že bůh si to prostě umí zařídit a tak to nakonec dopadl tak, že Jirka nemohl jet s Timkem sem se nakonec našla (Time ty v tom autě fakt vypadáš jako mafián=D zvlášť jak tam ještě sou ty černý skla). Takže na dorost jsem se dostala, ale kupodivu se tam nesdostalo moc ostatních dorosťáku. Nevím teď už přesně kolik nás tam bylo. Míša byla pryč, Pavlínka nemocná, Marťa byla u Jordy,
Káťa nemocná, co dělali Koudelků netuším, jen vím, že mě Jára minule přesvědčoval, že za to nemohl =D a Fialovci byli taky nemocný .... no upřímně nás tam byl jen takový malý hlouček =). Timek měl program na Přísloví 8, dělali sme takovou doplňovačku, ale bez Bible...četli sme to tolikrát že se nám to vštípilo do paměti =) Mezitím se vrátila Míša. Pak sme se ještě snažili shrnout celé Přísloví 8 do co nejmenšího počtu slo, myslím, že ám nakonec vyšlo něco jako ,, Moudrost volá:pochopte" nebo tak nějak =). místo dortu sme zdlábli zbytky suchého ovoce z vánočních balíčků (které nam přinesla paní Férová). To byla opravdu výborná mňamka =). Myslím že pak sme si zahráli nějakou hru a jelo se dom =)
Zatím se mějte, Vaše Kamča =)

Dětská slavnost (naše vánočka)

22. února 2011 v 20:36 | Kamča |  život našeho dorostu
Byla neděle 19. prosince (nebo 20.12, těžko říct =)) 2010 brzo dopoledne a naše dorostová a mládežnická skupinka se sešla k poslední poradě v kuchyni husineckého sboru. Dohodli jsme se na tom jak budeme zpívat písničku ,,Tichounce tam hráli..." a pak sme si šli poslechnout kázání. Když skončilo, tak se dorostenecká část převlékla do svých kostýmů. A po modlitbách vyběhl Kuba L. na scénu zapálit indiánský oheň =). když to konečně začalo čoudit vydali sme se na svá místa kolem žhavé vatry. Náš náčelník Smějící se sběratel skalpů (alias Jára) svolal kmenovou radu, abychom zjistili jestli vlastně vůbec má cenu slavit Vánoce. Chvíli sme nad tím mudrovali s naším medicinmanem Vybělenou kostí (alias Káťa) a potom náčelník vyslal zvědy do měst aby zjistili o co vlastně de... no a vtuhle chvíli nastoupili ještě mládežnící a společně sme zapěnili pár chval a písní. Potom sme se zase posadili a zvědové se vrátili. Jenže každý tvrdil něco jiného. Jeden, že jsou to svátky světla, druhý, že svátky jídla, další že jde o to, že každý něco koupí a pak to schová, a pak se to zase najde, a jiný ještě že část lidí se klaní děťátku v jeslích, ale že netuší proč, snad je to jejich Bůh či co. Slavení Vánoc sme nakonec zamítli. Náčelník prohlásil, že se mu zdá, že bledé tváře snad ani sami netuší proč ty Vánoce slaví. Vypravěč (alias Jorda) pak položil zásadní otázku...,, Není to právě naše vina, že tito lidé se nedozvěděli o smyslu Vánoc a o Bohu?...." což je opravdu námět k zamyšlení ...Nojono a pak se tleskalo a tleskalo se dlouho. Takže po tý
nekonečný trémě to nakonec bylo super. Konečně z nás spadla nervozita =). Ve zbytku dopoledne se toho už moc nedělo. Já, Jorda a Marťa sme Járovi vytvořili na hlavě
velice originální a extravagantní účes, ale Jára naše nadšení nesdílel =D. Většina z nás si pochutnala na výborném cukroví (ta menšina to prostě nestihla). jo a pak se jako každý rok rozdali vánoční balíčky.. hm tuhle tradici mam ráda =) já osobně sem to sušený ovoce uždibovala ještě hodně dlouho po Vánocích =)  a potom co jsme si pořádně pokecali rozeběhli ventuálně rozejeli jsme se zpět do našich domovů.
Zatím buďtě s Bohem, Vaše Kamča =)

víkendovka spojená z mládeží - prosinec

22. února 2011 v 19:51 | Kamča |  život našeho dorostu

Teda když sem na začátku prosince prosila ( to se většinou v prosinci dělá ;-)) nejmenovanou Káťu aby sem napsala článek o tom jak sme měli společnej víkend s mládeží netušila sem ... že se to trošičku protáhne =D dobře Káťo už to psát nemusíš, stejnak si to nejspíš už moc nepamatuješ (protože já vůbec ;-)) takže jak to teda bylo ? tušim, že 1. pátek v prosinci sme měli dorost spojenej s mládeží, páč sme nacvičovali vánoční představení a teď si vůbec nejsem jistá (ale asi jo), ale myslim že to bylo spojený i s vánoční nadílkou. všechno proběhlo super akorát já sem přišla o hlas a Marťa částečně taky (naštěstí šalvějovej čaj opravdu pomáhá ;-)). Takže v pátek odpoledne se většina z nás nějakým způsobem dopravila do Budějk. Vypravili sme se na Letopisy Narnie, Plavba jitžního poutníka a ještě k tomu ve 3D. Nakoupili sme si hory popcornu a šlo se =). No film to byl pěknej, mělo to děj i spád, ale na rovinu pokud ste skoro rodilí Narniané (tak jako mnoho z nás) asi vás to moc nenadchne. Film se knižní předlohy moc nedrží, snad jen začátkem. Ale přesto sme si to náležitě užili. Potom sme se (znovu každý svým způsobem (já se Štěpánkou(a pěkně to klouzalo(btw Štěpka má super kočku a dobrej čaj)))) dostali zpět do Husince a zkoušeli sme si představení a písně na vánoční dětskou slavnost. Při večeři sme si ještě přečetli úryvek z Jítřního poutníka, abychom si každý srovnali jakto valastně bylo (aneb scéna kdy Aslan strhává z Eustáce starou kůži je opravdu ... nabitá emocemi). A pak se ASI šlo spát. Druhej dne sme měli nějaký (určitě suprový) program a znovu jsm zkoušeli (každý si jistě pamatuje dlouhé nacvičování písničky ,, Tichounce tam hráli ..." ). Pak si také pamatuji, že jsme šli opět na zahradu stavět lucerny ze sněhu, letošní rok to byli opravdu monumentálnís stavby ( pro připomenutí sfinga, Timkovo úžasný sloup a nebo Mikovo nedobytný hrad). Ještě bych se chtěla zmínit k vaření co pamatuju tak vařili holky, ale nevím jaký, nicméně všechno bylo poživatelné, takřka výborné =)). Večer nám Mik přečetl pár kapitol z knížky Povídej mi o lásce. Myslim, že se hodně z nás zamyslelo nad slovy téhle knihy... No a pak byla ,,volná zábava". Někteří se přidali k pořádné zpívačce s Pavlem a jeho Eliškou, jiní si jentak povídali a jíní šli třeba na procházku, Byl to super večer =) A pak byla nejspíš ta vánoční nadílka (ale vážně si nejsem jistá jestli nebyla až někdy jindy =))Teď si nejsem jistá jestli to bylo na téhle víkendovce (ale na některé to bylo určitě), ale myslím že sme se šli ještě projít a
podívat na hvězdy ( v Husinci jsou vždycky nejlíp vidět =)) Druhý den po ranní bohaté hostině a pořádném úklidu sme se odebrali buď na kázání nebo do svých domovů. ... myslim, že to byla zdařilá víkendovka (ačkoliv sme pak doma všichni ještě dlouho dospávali ;-))
Odpuste mi prosím gramatické chyby, je to napsaný dost
ve spěchu a odpuste mi i ty obsahové, protože si to už moc nepamatuju ... prostě to berte s nadhledem no =D
Zatim buďte s Bohem, vaše Kamča =)

...na smajlíky, a to konkrétně z Japonska(^_ ^)

21. února 2011 v 17:29 | Marťa |  tipy na...
Každý asi slyšel o japonských smajlících, neboli emotikonech. Naši smajlíci se od těch japonských zásadně liší-japonci tvrdí, že oči nemohou lhát a jejich smajlík má tedy stále stejnou pusu, mění se výraz očí. Japonsko je úplně jiná kultura a přišlo mi zajímavé, podívat se na jejich emotikony blíže. Problémem je, že ve svém okolí nemám Japonce a mnoho lidí moje nové smajlíky asi nepochopí, tak sem si řekla, že informuji vás :). Taky nevím, jestli ti smajlíci, které sem sehnala, mají dobrý překlad, ale něco se dá i odhadnout, ne? 

Pár emotikonů, z různých zdrojů:
(^_ ^) - úsměv

(!__!) - smutný

m(^_^)m - krčení rameny

(^_~) - mrknutí

(o.O) - údiv

(>_<) - ups!

(=_=) - unavený, nudný

(*-*) - zamilovaný

(?_?) - cože?

(-,-)zzzzzzz - ospalý

($_$) - peníze

((((((((((^_ ^) - loučím se

8(>_<)8 - naštvaný

^(*-*)^ - ruce nahoru

(p_q) - popletený

('_') - vážný, opravdový


('O') - zpěv

m(_ _)m - spaní na stole

(n_n) - úsměv

(._.) - Ehm, Oh,

(-__-) - nemocný, ospalý, unavený

(@_@) - má závrať

(¬_¬) - blázen, praštěný

(¬_¬") - naštvaný

(X_X) - mrtvý

Snad se vám to bude líbit, pokud najdete jinej překlad, tak to napište do komentů:)Na netu je věcí....

8. února 2011 v 18:11 | Marťa |  všechno možný i nemožný
Zrovna sme byli na počítačích a měli hledat nějaký testy, doslova učitel řekl, ať si děláme testy na matematiku, přírodopis, chemii nebo IQ a to konkrétně na testparku. No, a já tam narazila na jeden super, ono jich tam je asi víc, ale tenhle mi přijde vážně skvělej z jednoho prostýho důvodu: Jára Cimrman!


Líbil se mi ještě jeden, i když to není tak dokonalý, chybí Jára Cmrman.